Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne są doskonałym zabezpieczeniem przed słońcem, wiatrem, deszczem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną budynku, która w okresie letnim zapobiega nadmiernemu nasłonecznianiu się, a tym samym nagrzewaniu się pomieszczeń, a w okresie zimowym przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej. Roleta zewnętrzna jest w pełni funkcjonalną osłoną okienną, która pełni również funkcje dekoracyjne.

              

Rolety zewnętrzne zwiększają również izolację akustyczną, odczuwalnie obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach. Zapewniają zachowanie prywatności i znacząco wpływają na poczucie bezpieczeństwa domowników. Wszystkie rodzaje rolet zewnętrznych opóźniają czas włamania.

 

               

 

Zewnętrzna roleta nadstawna Vegas REVO
Oferujemy Państwu aluminiowe rolety tradycyjnerolety podtynkowe z zabudowanym przodem rolety, specjalistyczne rolety antywłamaniowe oraz nasz najnowszy produkt –  rolety nadstawne Revo (inaczej określane jako rolety nasadkowe lub nakładane), montowane na okno jeszcze w procesie powstawania budynku – każdy z Państwa znajdzie pasujące dla siebie rozwiązanie.

Technologia produkcji nadstawnych rolet zewnętrznych pozwala na ich przeróżne zastosowanie: jako rolety całkowicie zabudowane, gdzie klapa przednia i tylna zostają całkowicie otynkowane, zabudowane częściowo od zewnątrz lub wewnątrz lub niezabudowane. Szczegółowe informacje o roletach nadstawnych znajdą Państwo na podstronie „Rolety nadstawne Vegas Revo”.

Nasze rolety nadstawne pozwolą zaoszczędzić nawet do 30% opłat za ogrzewanie. Proszę tylko spojrzeć na zdjęcie wykonane kamerą termowizyjną, przedstawiające ubytek ciepła przy oknie bez rolety oraz oknie z roletą nastawną:

Rolety zewnętrzne posiadają na bardzo szerokie możliwości adaptacyjne. Poniższe zdjęcia przedstawiają możliwości motażu rolety podtynkowej, rolety ze skrzynką półokrągłą oraz ze skrzynką 45 stopni. Dwa ostatnie typy rolet pozwalają na montaż zarówno we wnęce okiennej (jak pokazano na zdjęciach) jak i na montaż na murze przed oknem.

                                       

 

Prawie wszystkie typy rolet zewnętrznych pozwalają na zamontowanie w skrzynce roletowej specjalnej siatki antyinsektowej, czyli moskitiery. Dzięki temu otrzymujemy produkt, który dodatkowo zabezpiecza nasze wnętrza przed niechcianymi „gośćmi” z zewnątrz. Obsługa moskitiery w żaden sposób nie utrudnia pracy rolety, gdyż jak widać na zdjęciu po lewo, moskitiera posiada własny wałek, na który jest nawijana.
Do każdego z typów rolet proponujemy różnorodne rozwiązania przy zastosowanych napędach i akcesoriach. Przy małych roletach wystarczające jest ręczne podnoszenie za pomocą taśmy lub sznura połączonego ze zwijaczem. Większe a tym samym i cięższe rolety warto wyposażyć w zwijacz korbowy lub przekładnię Cardana. Silniki elektryczne znajdują zastosowanie w każdym z typów i rozmiarów rolet. Dla wygody obsługi rolet można zamontować silniki ze sterowaniem radiowym.

(na zdjęciach: po lewo – silnik elektryczny do rolet zewnętrznych, po prawo – przekładnia Cardana z przekładnią ślimakową).