OKNA PCV
IDEAL 4000, IDEAL 5000 , IDEAL 8000

Nowoczesna technologia, wyjątkowa stylistyka

IDEAL 4000

System 5-6 – komorowy o głębokości zabudowy 70 – 85 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym.

System ideal 4000 to nowa generacja profili, które już dzisiaj spełniają wymagania stawiane oknom w przyszłości. Łączą w sobie najnowocześniejszą technikę z najwyższym komfortem mieszkania. Mocna konstrukcja profili o głębokości 70-85 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach.

Wielokomorowa budowa zapewnia natomiast wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną.

Oryginalne i harmonijne wzornictwo, w połączeniu z dużym bogactwem rozwiązań systemowych, dają nieograniczone możliwości kreowania okien i podkreślenia przez to własnego stylu. Klasyczne, eleganckie linie w smukłych profilach o wyrazistych konturach wersji niezlicowanej to gwarancja ponadczasowej elegancji.

Dla osób szukających wyjątkowych możliwości kreacji swoich okien powstała natomiast seria round-line, wyróżniająca się delikatną optyką i łagodnymi zaokrągleniami. Dzięki zaokrąglonym konturom okna posiadają bardzo atrakcyjny wygląd i doskonale wpisują się w charakter nowoczesnych wnętrz.

Różnego typu listwy przyszybowe pozwalają na dodatkową stylizację okna i dopasowanie do charakteru wnętrza.

System ideal 4000 jest uniwersalny w swoich zastosowaniach, świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnej architekturze budownictwa jedno- i wielorodzinnego, jak i w przypadku renowacji. W tym drugim przypadku, gdzie często nie ma możliwości powiększenia otworu okiennego, szczególnie istotną zaletą jest obniżona wysokość ramy i skrzydła, co zwiększa powierzchnię przeszklenia i pozwala wpuścić do pomieszczeń więcej światła.

Ideal-4000-clasic-line

Ideal-4000-clasic-line

ideal-4000-roundline

ideal-4000-roundline

ideal-4000-softline

ideal-4000-softline

IDEAL 5000

System o szerokości 70 mm, z uszczelnieniem środkowym, pięcio-komorowy.

Współczesna architektura wymaga nowych standardów. Perfekcyjna forma profili Ideal 5000 spełnia te wymagania – łączy w sobie najnowocześniejszą technikę z najwyższym komfortem mieszkania. Harmonijne kształty, mocna konstrukcja i atrakcyjne wzornictwo to gwarancja ponadczasowej elegancji. Duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Jest to seria profili z uszczelnieniem środkowym, gdzie dzięki występowaniu trzeciej uszczelki oraz użyciu odpowiednich szyb termoizolacyjnych możliwe jest uzyskanie lepszej izolacyjności termicznej i akustycznej okien. Dzięki występowaniu trzeciej uszczelki wydzielona została tzw. sucha komora, w której pracują okucia, co wpływa na ich trwałość. Dodatkowe detale i akcesoria pozwalają na podkreślenie własnego stylu oraz dają nieograniczoną liczbę możliwości kreowania Państwa okien. W profilach serii Ideal 5000 istnieje możliwość zastosowania wzmocnień o podwyższonej izolacyjności termicznej, których komory wypełniono wkładem izolującym z pianki poliuretanowej.

Charakterystyka Ideal 5000:

  Konstrukcja z uszczelnieniem środkowym powoduje wyodrębnienie tzw. “suchej komory”, w której pracuje okucie
  13 mm przesunięcie osi rowka okuciowego od krawędzi ramy daje możliwość stosowania szerszych zaczepów, a tym samym zwiększa jego odporność na włamanie
  Pięciokomorowa budowa oraz głębokość zabudowy 70 mm zapewnia optymalną ochronę termiczną i akustyczną (1,2 W/m2K)
  Zaokrąglone linie nadają oknom nowoczesny i harmonijny wygląd
  15 stopniowy skos krawędzi ramy i skrzydła zapewnia optymalny spływ wody
  Niewidoczne uszczelki przyszybowe znacznie zwiększają estetykę okna

  Ideal-5000-clasic-line

  Ideal-5000-aluskin

  Ideal-5000-softline

  IDEAL 8000

  System o głębokości zabudowy 85 mm, z uszczelnieniem środkowym, 6 – komorowy.

  System Ideal 8000 to nowa propozycja firmy Kimex, w której duży nacisk położono na redukcję parametrów cieplnych i akustycznych. Możliwe było to dzięki zwiększeniu w serii Ideal 8000 głębokości zabudowy profili do 85 mm, zwiększeniu liczby komór w kształtownikach oraz trzem uszczelkom. W systemie tym, dzięki poszerzeniu wrębu szybowego, istnieje możliwość stosowania energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm, co pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną. Dzięki wydzieleniu przez trzecią uszczelkę tzw. suchej komory w której pracują okucia, zwiększa się żywotność i trwałość mechanizmów okuciowych.

  W ramach systemu kształtowników Ideal 8000 następuje połączenie dwóch różnych dróg do uzyskiwania ponadprzeciętnej oszczędności energii poprzez ograniczanie przenikalności cieplnej całej konstrukcji okiennej. Z jednej strony, kształtowniki zwiększają swoją głębokość i ilość wewnętrznych komór, a z drugiej możliwa jest częściowa rezygnacja ze stosowania stalowych wzmocnień w skrzydłach na rzecz technologii „bonding inside” polegającej na wklejaniu pakietu szyby zespolonej we wrąb skrzydła okiennego.

  Podobnie jak wszystkie serie profili aluplast system Ideal 8000 cechuje wielość wariantów konstrukcyjnych, wzajemna kompatybilność profili, a przede wszystkim swoboda w zakresie wyboru optymalnego rozwiązania.

  Konsekwencją poszukiwania oszczędności energii cieplnej poprzez zwiększanie głębokości kształtowników i liczby komór jest pojawienie się w ofercie nowego, sześcio-komorowego wariantu Ideal 8000 o głębokości zabudowy 85 mm. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania pakietu trzech szyb zespolonych wypełnionych argonem o szerokości do 51 mm, co gwarantuje najlepsze parametry cieplne okna przy relatywnie niskim koszcie zastosowanych rozwiązań.

  Współczynnik przenikalności cieplnej profili Uf=1,0 W/m2K sytuuje go w gronie rozwiązań o podstawowym znaczeniu dla inwestorów zainteresowanych budownictwem energooszczędnym. Możliwość stosowania energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną. Na przykład okno referencyjne o wymiarach 1230 x 1480 mm przy zastosowaniu pakietu szybowego o współczynniku Ug=0,5 W/m2K W/m2K osiąga współczynnik izolacji termicznej wynoszący Uw=0,76 W/m2K.

   Ideal-8000-clasic-line

   Ideal-8000-roundline

   Ideal-8000-aluskin

   Zalety profili serii Ideal 8000:

   Głębokość zabudowy 85 mm
   Profil 6 – komorowy
   Możliwość zastosowania pakietów szybowych o szerokości do 51 mm
   współczynnik izolacyjności termicznej profili Uf = 1,0 W/m²K
   System z uszczelnieniem środkowym wyposażony w trzy uszczelki
   Kilka wariantów skrzydeł: niezlicowane i półzlicowane o oryginalnym designie
   Większa stabilność okien dzięki usztywniającemu współdziałaniu szyby
   Lepsza izolacyjność cieplna w stosunku do tradycyjnych rozwiązań
   Zmniejszenie ilości przypadków pękania szyb w wyniku błędnego zaszklenia
   Lepsze zabezpieczenie przed włamaniem – brak możliwości wypchnięcia szyby ze skrzydła, dzięki obwodowej szczelinie z klejem
   Lepsza izolacyjność akustyczna poprzez bezpośrednie powiązanie skrzydła z szybą

   KOLORYSTYKA OKIEN